Дизайн меблів
Дизайн інтер'єрів
Статті про дизайн

Про нас пише Gazeta.UA

Майстер за роботою

Брати Романишини роблять стільці з корчів
Меблі прикрашають скляними візерунками
08.04.2008 15:08

У домашній вітальні у Львові художник Руслан Романишин має зразки усіх меблів власного дизайну. Кіт Романишиних умостився на стільці з корчів. (фото: Ігор ХОМИЧ)

Художник-дизайнер 44річний Руслан Романишин із братами проектує та виготовляє меблі в народному стилі. З молодшими Ігорем та Романом мають приватне підприємство ”Верес” у місті Долина Івано-Франківської області. Там живуть брати, Руслан мешкає у Львові.

Із дерева Романишини роблять найрізноманітніші речі — від стільців до вмебльованих альтанок і собачих буд. Меблі виготовляють з дуба, сосни, горіха. Деревину фарбують, оздоблюють кованими візерунками, склом. Замовники вимагають ексклюзиву — аби таких меблів не було більше ні в кого.

— Перед роботою обов’язково їду до клієнта, щоб краще уявити його смаки, подивитися, що пасуватиме до помешкання, — розповідає Руслан Романишин.

У кутку просторої вітальні Романишиних стоїть дубовий овальний стіл і вісім стільців золотистого кольору. Високі спинки прикрашені кольоровим склом. Стіл застелено вузьким обрусом (ткана скатертина-рушник. — ”ГПУ”). Між вікном і каміном стоїть крісло-гойдалка із заокругленими підлокітниками.

— Зараз багато замовників хочуть кухні в народному стилі, шафи, скрині й комоди, стилізовані під старовину, мисники на стінах, — додає Руслан.

Клієнти вимагають, аби таких меблів не було більше ні в кого

До меблярів часто звертаються власники кафе та ресторанів. Замовляють меблі у художньому стилі — зі склом, вітражами, обплетені мотузками. Популярні стільці з корчів.

— Головне — знайти в лісі підходящі за розмірами корчі, — каже художник. — Зайві гілки обтинаємо. Корчі зв’язуємо міцними мотузками. Стільці з комплекту на перший погляд видаватимуться однаковими, але як придивишся, помітиш різницю.

Найдешевші меблі — соснові.

— Я вам скажу, що соснові меблі легше носити. Дубовий стілець тяжко з місця зрушити, — додає дружина Руслана Леся, 34 роки. — Якщо меблі стоять у приміщенні, то потрібно лише протирати від пилу. З роками деревина трохи змінюватиметься, з’являтимуться потертості, але цим меблям це лише додає шарму. Меблі, які стоятимуть на вулиці, обробляють спеціальними розчинами. Дощ їм не страшний.

Свої вироби брати Романишини виставляють та продають у меблевому салоні “Нова ідея” на вулиці Личаківській і в арт-галереї на площі Ринок у Львові. За невисокий стілець треба розщедритись на 600 грн, а наприклад масивний дубовий - вдвічі дорожчий. Дерев’яний комод із трьома шухлядами коштуватиме від 1.800 гривень.